KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11355018
*
nr 1135 5018
Fritz Sjöström
(1923-1996), Sverige
Blandteknik, Fritz Sjöström (1923-1996), Illustration till Bo Zetterlind, motivet: 89x69
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2017
kl 19:12:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 18:46:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Läs mer om Fritz Sjöström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fritz sjöström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47
*
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Läs mer om Fritz Sjöström
nr 1135 5018
Fritz Sjöström
(1923-1996), Sverige
Blandteknik, Fritz Sjöström (1923-1996), Illustration till Bo Zetterlind, motivet: 89x69
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissångare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 18:46:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Sjöström
Fritz Sjöström, svensk viskompositör, vissÃ¥ngare och konstnär, född i Jukkasjärvi 1923, död 1996 i Stockholm.Läs mer om Fritz Sjöström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik fritz sjöström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47